Doprava ZDARMA  při objednávce nad 1000,- Kč

Špalda loupaná BIO 1 kg

 • Kód produktu:100006
   
 • Záruka: 12 měs.
   
 • Cena:50,00 Kč
   
 •  ks 
   
  Špalda loupaná BIO 1 kg
   
   
  Špaldou to u nás před 25ti lety začalo. Špaldu nezná nikdo tak dobře jako PROBIO. Jen v našem bio mlýně ji umíme loupat tak šetrně a jemně, aby v ní zůstal obilný klíček a maximum živin. Je výjimečná svým složením a zajímavou oříškovou chutí.
  V čem je pro nás špalda přínosná? 
  Špalda má vysoký obsah bílkovin  je zdrojem kvalitních tuků  , komplexních sacharidů  vlákniny  minerálů   a vitamínů.   Špalda je oblíbená především pro svou lehkou stravitelnost   a pozitivní působení na imunitní systém,   posiluje oslabené zažívání, slinivku i slezinu. Je vhodná pro rekonvalescenty, děti i sportovce. Pro svůj vysoký obsah vlákniny a nízký glykemický index pomáhá při redukci hmotnosti i tím, že po dlouhou dobu nebudete mít pocit hladu. Je to i díky hodnotným polysacharidům, které si organismus postupně rozkládá na jednoduché cukry. Komplexnost těchto potravin je to nejdůležitější proč bychom měli špaldu i ostatní plodiny pravidelně konzumovat. Kvalitu špaldy oceňovali před mnoha stovkami let i léčitelé jako např. Sv. Hildegarda.

  Jak špaldu využít? 
  Tato obilovina se dá využít na mnoho způsobů. Vařená, třeba se smaženou cibulkou, grilovanou zeleninou, jako zajímavá příloha.
  Základní recept: špaldu je vhodné namočit minimálně na 8 hodin, ideálně přes noc a poté cca 50 minut vařit. Odměnou bude skvělá, oříšková, minerální chuť.
  Špaldu můžete rozemlít na mouku nebo z ní udělat vločky.
  Podobně jako ostatní obilniny ji můžete přidat do masových či zeleninových směsí, salátů. Je vhodná k zapékání, jako zavářka do polévky, k přípravě karbanátků, netradičního rizota.    
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  České bio logo EU bio logo
  Produkty pocházejí z ekologického zemědělství

  Složení: 100% špalda BIO
  Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti do 75%


   
   
  Máte nějaký dotaz na tento produkt? Neváhejte a zeptejte se nás.
  *
   
   
  *

  Ostatní produkty v této kategorii

  Doprava ZDARMA  při objednávce nad 1000,- Kč
  0
  © https://www.pureishi.cz/
  « Předchozí